Best HDTV Deals Discount HDTV Best Sony HDTV Deals Best Samsung HDTV Deals Kindle Touch Coupon Kindle DX Coupon Kindle Fire Coupon Kindle Fire Coupon 2012 Amazon Coupon Codes Amazon Promo Code 2012 Amazon Coupon Codes 2012 Kindle DX Coupon 2012

Glacis

Hlavní informace

Název: Glacis
Státní zřízení: Republika
Úřední jazyk: Glaciština, Latina, stará Angličtina
Domovská planeta: Alpha Glacis
Hlavní město: Acheron
Mocnost: 1 planeta
Obyvatel: kolem 6 Miliard (je to kvůli tomu, že přežívají jen nejsilnější)
Měna: Glaciuská pence (aktuální kurz k dollaru: 1 Glaciuská pence = 12,5 Dollarů)
Technologická vymoženost: vyspělý
Vztahy:
- Spojenectví:
- Obchod: Renimunská republika (export-> Železo a Laserové zbraně; import-> naquadah, pancíř a technická podpora), mnoho blízkých světů
- Válka:
- Neutralita: Altuzané

Domovská planeta

Název planety: Alpha Glacis
Obyvatelé: Převážně farmáři a vojáci
Typ planety: Planeta velikosti N2 (ledová)
Atmosféra: dýchatelná, přesto obsahuje kyslík v nižším množství.
Povrch planety: Trvale zmrzlý svět, pokryt ledovým příkrovem, na kterém zuří bouře.
Vodní plocha: Voda na planetě je ve zmrzlé formě.
Těžba: Železo, Uran
Zemědělství: Pěstuje se zde vše co nepotřebuje sluníčko, jelikož se musí využívat hydroponických farem a tunelů. Planeta není soběstačná a tak obchoduje s několika dalšími světy, kterým dodává zásoby Železa a Uranu.
Výrobky: Laserové zbraně
Poloha: zatím neznámá
Specialní vlastnosti: Při skenování planeta vypadá neobydlená, může za to ledový povrch.
Dlouhodobý pobyt: Hrozí umrznutí
Navštíveno: Ne
V databáze: Ne

Základní info

Alpha Glacis je trvale zmrzlý svět pokrytý ledovým příkrovem na kterém stále zuří bouře. Je daleko od slunce a proto je většinu času na povrchu přítmí. Přesto má dýchatelnou atmosféru a přestože obsah kyslíku je nižší, stále však není limitní. Populace se na planetě soustředí do několika obrovských měst, která se prakticky celá skrývají pod povrchem země a většina obyvatel na povrch nikdy nevystoupila. Žijí v síti vyražených tunelů a šachet, které jim slouží za domov.

Alpha Galcis má velké zásoby železa, uranové rudy a dalších nerostných surovin, které ve velkém exportuje. Naprostá většina obyvatel pracuje v dolech jako horníci a vláda má trvalý nedostatek kvalifikovaných řemeslníků a expertů, proto její vlastní výroba lodí a technologie je omezená a z velké části závislá na dovozu. Jedinou výjimkou je výroba přesných a kvalitních laserových pušek, která zde má tradici a které jsou ve vesmíru velice ceněny. Přes rozsáhlé prostory podzemních hydroponických farem a tunelů, není planeta potravinově soběstačná a trvalá nutnost dodávek potravin je jejich bolavým místem. Zajištění dodávek potravin je prvořadým zájmem vlády a jejich jakékoli ohrožení nesou velice nelibě a neváhají i nasadit sílu, aby dostali to co potřebují.

Glacis vychovává tvrdé muže a glacisští jsou právem považováni za vynikající vojáky. Jsou dobře vyzbrojeni svými laserovými puškami, narozeni na tvrdé planetě a vysoce motivovaní a disciplinovaní – v boji drží linie až do posledního náboje, podnikají tvrdé protiútoky a často odmítnou ustoupit i když ostatní vojáci svoje pozice vyklízejí. Jejich tradiční slabinou je nedostatek těžké podpory, které mají málo nebo jim úplně chybí. Používají zastaralé vrhače raket, které jsou součástí jejich výzbroje dlouhou dobu, ale není jich tolik, kolik by mělo být a bývají poruchové.

Armáda

Vojenské veliteství
stabilní vojenská posádka: 1 500 000 mužů
maximální vojenská kapacita: 4 750 000 mužů

Také známý jako Strážci, jsou to převážně žoldácké skupinky, které mají pouze jediný úkol a to, za všech okolností vydobít své území zpátky. Díky tomu že žijí v prostředí, které znají, vědí o každé skulince a díky tomu chrání území mnohem lépe než kdyby bojovaly na povrchu planety.

Strážci mají klasickou hierarchii velení, která se zodpovídá radě bezpečnosti v které je osm vysoce postavených úředníků a tři bývalý vojáci.

Flotila

Výzkumná lod Forsking Talet („Kladivoun“)

Výrobní informace
Výrobce: Glacis
Třída: Garvel
Druh: přestavěná korveta, vědecká loď
Status: Aktivní
Konstruktér: Glacis
Výrobce: Glacis

Základní technické údaje
Velikost
Délka: 302 m
Šířka: 40 m
Výška: 25 m
Paluby: 8
Hmotnost: 54 000 tun

Posádka
Minimum: 75 (doporučena)
Standardní: 195
Maximální kapacita: Podpora života na lodi dokáže zajistit přežití 483 lidem.

Motory

 • fůzní reaktor Mammoth

Maximální rychlost: 0,49 světelných let
Energetické napájení

 • fůzní reaktor

Trup

 • sloučenina železa a naquadahu

Senzorový systémy

 • Glaciské senzory (krátkého dosahu)
 • Renimunské senzory (dlouhého dosahu)

Navigační systémy

 • Renimunská navigační mapa

Ochrana

 • vrstva pancíře

Hangár

 • 2x přistávací raketoplány
 • 2x průzkumný kráčející robot PBR-2c

Výzbroj

 • 2x laserové věže Zeiss-ThyssenKrupp (kapacita 4)
 • 1x coilgun „Stoner“ (1k nábojů s pevným jádrem) (kapacita 2/2k munice)
 • (v původní výzbroji také odpalovač torpéd)

Ostatní systémy

 • Únikové moduly
 • Renimunská databáze
 • Glasické komunikační družice
 • Glasické stratelity

Použití
Rok zavedení: 473

Základní info

Korvety typu Garvel byly vyvinuty na konci druhé Altuzanské války jako strážné či doprovodné lodě pro konvoje. Bohužel kvůli pozdnímu nasazení příliš nemohly ukázat svoje kvality a byly po válce nahrazeny modernějšímy typy se silněší výzbrojí a zdvojenými motory. Fůzní reaktor Mammoth sice umožňoval dosáhnout postačujících rychlostí, avšak absence dalších pohonů by z něj činila ideální cíl. Po válce se přestaly vyrábět a celkově jejich počet nepřekročil dvacítku. Většina byla rozprodána obchodníkům, lordům, či darována některé vesmírné akademii.

Takový byl i osud korvety s označením GCN-2, za války neutrpěla žádné poškození a skončila v rukách Hétské Akademie. Chvíli na zde, na planetě Héta Sho, sloužila jako výcviková loď pro kadety a syny a dcrey místní aristokracie, dokud nebyl ve spolupráci s Centrální Univerzitou na Hétě vypracován projekt na průzkum sektoru Tau Samppi, kde snímky z Mccullahova teleskopu slibují několik hvězd třídy G, u kterých byly naměřery posuny, které by mohly indikovat přítomnost planet.

GCN-2 byla v orbitálních docích přestavěna na vědeckou loď, přišla o většinu pancířů, a více jak polovinu výzbroje, z nepotřebných ubikací byly vytvořeny laboratoře a z přistavacích raketoplánů byla taktéž vyjmuta většina zbraní a byly upraveny pro transport kráčejích robotů PBR-2c (varianta upravená pro geologický výzkum). Dále byly 2 únikové moduly nahrazeny komunačními družicemi, které byly zanechávány na cestě vesmírem a zesilovaly komunikační signál) a do výbavy přidány 4 stratelity (ultralehké solární vzducholodě, schopné operovat ve velkých výškách, levnější alternativa pro satelity na planety s dostatečně hustou atmosférou). Jméno vybrala katedra lingvistiky a v zapomentém jazyce prý znamená něco jako „Výzkum jedna“. Avšak kadeti z Akademie již už dávno překřitili podle tvaru na „Kladivouna“

Historie

0 - Nejstarší dochované písemné a datové pamatky
3 - Započala Heliénská válka, kterou vedly dva nejmocnější kmeny
14 - Byl učiněn objev Uranu ve stěnách tunelů
33 - po třiceti letech ukončena Heliénská válka
35 - vůdci kmenů se sjednotily a odstoupilydo čela byl jmenován král a tím se zrodila monarchie
78 - Začalo obchodování s Renimunskou republikou
81 - Za asistence Renimunské republiky byla navrhnuta první Glasická vesmírná loď
83 - Započala výstavba vesmírné lodě
86 - Zemřel nejstarší Glasický občan v dožitých 112 letech
87 - Vznikl první fuknčkní prototyp lodě, chybí už jen několik sekundárních systémů a také navigační systém
92 - Renimunská republika poslala techniky kteří doladují poslední úpravy lodě
95 - Vesmírná loď je hotová, dostala označení GCT-1 (Glasic Centruian Typos; v překladu „Glasická normální loď“) o několik dní později král povoluje start lodě
102 - Začala první občanská válka
132 - Ukončení občanské války, odstupem krále (začalo se jí přezdívat „třicátnická“)

Další údaje budou doplneny…