Best HDTV Deals Discount HDTV Best Sony HDTV Deals Best Samsung HDTV Deals Kindle Touch Coupon Kindle DX Coupon Kindle Fire Coupon Kindle Fire Coupon 2012 Amazon Coupon Codes Amazon Promo Code 2012 Amazon Coupon Codes 2012 Kindle DX Coupon 2012

Alpha Glacis

Název planety: Alpha Glacis
Obyvatelé: Převážně farmáři a vojáci
Typ planety: Planeta velikosti N2 (ledová)
Atmosféra: dýchatelná, přesto obsahuje kyslík v nižším množství.
Povrch planety: Trvale zmrzlý svět, pokryt ledovým příkrovem, na kterém zuří bouře.
Vodní plocha: Voda na planetě je ve zmrzlé formě.
Těžba: Železo, Uran
Zemědělství: Pěstuje se zde vše co nepotřebuje sluníčko, jelikož se musí využívat hydroponických farem a tunelů. Planeta není soběstačná a tak obchoduje s několika dalšími světy, kterým dodává zásoby Železa a Uranu.
Výrobky: Laserové zbraně
Poloha: zatím neznámá
Specialní vlastnosti: Při skenování planeta vypadá neobydlená, může za to ledový povrch.
Dlouhodobý pobyt: Hrozí umrznutí
Navštíveno: Ne
V databáze: Ne

Základní info

Alpha Glacis je trvale zmrzlý svět pokrytý ledovým příkrovem na kterém stále zuří bouře. Je daleko od slunce a proto je většinu času na povrchu přítmí. Přesto má dýchatelnou atmosféru a přestože obsah kyslíku je nižší, stále však není limitní. Populace se na planetě soustředí do několika obrovských měst, která se prakticky celá skrývají pod povrchem země a většina obyvatel na povrch nikdy nevystoupila. Žijí v síti vyražených tunelů a šachet, které jim slouží za domov.

Alpha Galcis má velké zásoby železa, uranové rudy a dalších nerostných surovin, které ve velkém exportuje. Naprostá většina obyvatel pracuje v dolech jako horníci a vláda má trvalý nedostatek kvalifikovaných řemeslníků a expertů, proto její vlastní výroba lodí a technologie je omezená a z velké části závislá na dovozu. Jedinou výjimkou je výroba přesných a kvalitních laserových pušek, která zde má tradici a které jsou ve vesmíru velice ceněny. Přes rozsáhlé prostory podzemních hydroponických farem a tunelů, není planeta potravinově soběstačná a trvalá nutnost dodávek potravin je jejich bolavým místem. Zajištění dodávek potravin je prvořadým zájmem vlády a jejich jakékoli ohrožení nesou velice nelibě a neváhají i nasadit sílu, aby dostali to co potřebují.

Glacis vychovává tvrdé muže a glacisští jsou právem považováni za vynikající vojáky. Jsou dobře vyzbrojeni svými laserovými puškami, narozeni na tvrdé planetě a vysoce motivovaní a disciplinovaní – v boji drží linie až do posledního náboje, podnikají tvrdé protiútoky a často odmítnou ustoupit i když ostatní vojáci svoje pozice vyklízejí. Jejich tradiční slabinou je nedostatek těžké podpory, které mají málo nebo jim úplně chybí. Používají zastaralé vrhače raket, které jsou součástí jejich výzbroje dlouhou dobu, ale není jich tolik, kolik by mělo být a bývají poruchové.